Jak naprawić i podrasować używany samochód?

serwis blacharsko-lakierniczy

Samochód z salonu to niestety duży wydatek. Jeśli dodatkowo marzy się o aucie lepszej marki, które zapewni wyższy komfort jazdy, te podstawowe koszty jeszcze bardziej rosną. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy tylko te nowe samochody wyglądają i jeżdżą naprawdę dobrze? Zakup auta używanego to wcale nie przykra konieczność, a sposób, by jednocześnie zaoszczędzić i kupić naprawdę dobry samochód. Z reguły wystarczy go tylko trochę podrasować, by pozytywnie wyróżniał się na drogach.

Przede wszystkim przegląd techniczny

Przy samym zakupie warto dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu. Przy odrobinie szczęścia można znaleźć egzemplarz, który nie wymaga żadnego wkładu finansowego i ma niewielki przebieg. Później można już zastanawiać się, co można zrobić, by auto wyglądało perfekcyjnie i ile można w taką metamorfozę zainwestować.

Lakierowanie, wygładzanie, kosmetyczne zmiany

Gdy auto posiada niewielkie wgniecenia, rysy na karoserii, a w niektórych miejscach wychodzi rdza, jeszcze nic straconego. Wszystko to można naprawić. Laicy znaleźć mogą dobry serwis blacharsko-lakierniczy. Ci, którzy lubią majsterkować, mogą wykonać drobny lifting samodzielnie. Wszelkie nierówności można zazwyczaj wyrównać papierem ściernym oraz szpachlą, a nowy lakier (najlepiej akrylowy, gdyż jest bardziej wydajny od renowacyjnego) nałożyć za pomocą specjalnego pistoletu lub ewentualnie wałka. Przed nałożeniem lakieru koniecznie osłonić trzeba szyby i lusterka, a samo lakierowanie przeprowadzać w dobrze wentylowanym i bezwietrznym pomieszczeniu. Lakier należy nakładać precyzyjnie, by nie powstały zacieki, najlepiej dwa razy, by uzyskać jednolity kolor. Później poczekać trzeba 2-3 dni aż lakier wyschnie.

Lekki tuning może odjąć lat

Samo lakierowanie i maskowanie przerdzewiałych miejsc odejmuje samochodowi co najmniej kilka lat, ale warto pomyśleć też o dodatkowym tuningu. Można zdecydować się na lekkie przyciemnienie szyb, dodanie nowych listew, lekkie obniżenie nadwozia. Większym wydatkiem będzie już zakup kompletu nowych felg. Jeśli jednak wybiera się aluminiowe obręcze, warto zadbać o to, by nie tylko pasowały one do modelu auta, ale i nie sprawiały większych problemów przy czyszczeniu. Piękne felgi szprychowe warto pozostawić prawdziwych pasjonatom samochodów, którzy mają sporo czasu na dbanie o samochód, a samemu wybrać najprostsze, pięcioramienne felgi.

22.01.2015. 09:23